فاز نخست مجتمع مسکونی رویای کیش در قالب ٣ برج ١٨ طبقه و 393 واحد مسکونى با حضور معاون وزیر دفاع، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش همزمان با با میلاد حضرت صاحب الامر (عج) در جزیره کیش افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان به نقل از روابط عمومی شرکت تیسا کیش، فاز نخست مجتمع مسکونی رویای کیش در قالب ٣ برج ١٨ طبقه و 393 واحد مسکونى با حضور امیر سرتیپ مهدی خواجه امیری معاون وزیر دفاع، دکتر مازیار حسینی مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر، سعید پور زادی سرپرست منطقه آزاد کیش، سردار گودرزی قائم مقام سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و جمعی از مدیران و معاونان ساتا، شرکت بین‌الملی توسعه ساختمان و سازمان منطقه آزاد کیش افتتاح شد.

مشکلات نظام مدیریت پروژه‌ها

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در این مراسم با تقدیر از دست‌اندرکاران پروژه مسکونی رویای کیش گفت: این پروژه از بدو کلنگ زنى حدود ٩ مدیر عامل به خود دیده است و در حالى تحویل ما شد که در بخش‌هاى مختلف آن مشکلات جدى فنى وجود داشت و اقدامات اصلاحی جدی از جمله تهیه بیش از ۴۰۰۰ شیت نقشه، اصلاح معماری و توجه به ویژگی‌های بومی در طراحی پروژه انجام شد.
مازیار حسینى با بررسى مشکلات نظام مدیریت پروژه‌ها در کشور گفت: متاسفانه فرهنگ کارى این‌گونه شده که به راحتى و سهل‌گیرى پروژه‌ها را آغاز می‌کنیم ولى به سختى و مشقت مى‌شود آن را به پایان رساند.
وی گفت: در بررسی علل این مشکل موارد مختلفی را می‌توان مورد تحلیل قرارداد. از جمله این‌که در پروسه آغازین کار فاز مهندسی و طراحی به شکل صحیح و اصولی پیش نمی‌رود و برنامه زمان‌بندی و تفکیک کارها بر اساس زمان، وظایف و اقدامات و تحلیل جامع از پروژه انجام نمی‌شود.

طراحی زنجیره تامین و لجستیک

حسینی گفت: مسئله دیگر نظام تامین و لجستیک است. به نظر می‌رسد نیازمند طراحی و تربیت یک زنجیره تامین و لجستیک برای پروژه‌های بزرگ هستیم که دولت به‌صورت جدی باید به آن فکر کند. نظام تامین و لجستیک به‌خصوص در مقیاس‌های بزرگ و ابر پروژه‌های ملی اهمیت و تاثیر بالایی دارد.
مازیار حسینی خلا موجود میان حجم نیروی تربیت شده دانشگاهی و کمبود نیروی کار دارای مهارت و تکنسین‌های اجرایی را مسئله جدی دیگر بر شمرد و با اشاره به اینکه در حوزه مشاوره و پیمانکاری دارای نظام ارزیابی و رتبه‌بندی هستیم اما هیچکس به صلاحیت کارفرما توجه نمی‌کند، گفت: وقتی کار فرما فاقد صلاحیت باشد مشاور و پیمانکار هم ناتوان خواهند شد. کارفرمای دارای صلاحیت مشاور را مجبور به تفکر و پیمانکار را وادار به تحرک و پویایی می‌کند. نتیجه عدم توجه به نظام تعیین صلاحیت پیمانکار فرهنگ بی‌معنای راه بنداز و جابنداز و حجم پروژه‌های ناتمام بر زمین مانده و بی‌کیفیت است.

اهمیت ماندگاری پروژه ها

همچنین در این مراسم معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیانى نیروهاى مسلح ضمن قدردانی از تلاش‌گرانی که مجتمع رویای کیش را به مرحله افتتاح رساندند، گفت: در ساخت‌وساز و به سرانجام رساندن پروژه ها نکته حائز اهمیت این است که کار برای آینده ساخته شود و قابلیت ماندگاری داشته باشد.
امیر سرتیپ خواجه‌امیری تصریح کرد: در موفق شدن یک پروژه موضوعاتی همانند سازماندهی کار، جمع‌آوری اطلاعات، طراحی برای شروع، به کارگیری توانمندی‌ها، اعم از نیروی انسانی و منابع بسیار مهم هستند.
بنابراین گزارش، این پروژه شامل 5 برج مسکونی 18 طبقه، در زمینی به مسـاحت بیش از 82 هزار متر مربع به همراه 162 واحد ویلایـی در 27 بلوک در یکـی از زیباترین ســاحل‌های جزیره‌ی کیش است که در فاز اول سه برج ارغوان، نارون و افرا به بهره‌برداری رسیده است. لازم به ذکر است که شرکت آ س پ از شرکت های تابعه شرکت بین المللی توسعه ساختمان مدیریت پیمان برج های 4 و 5 (نارون و ارغوان) این پروژه را برعهده داشته است.
این پروژه توسط شرکت تیساکیش از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ بین المللی توسعه ساختمان (هلدینگ ساختمانی گروه سرمایه گذاری غدیر) با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش در حال اجرا است. بزرگترین پارکینگ زیرزمینی، بیشترین سرانه فضای سبز و بیشـترین و متنوع‌ترین امکانات تفریحی و ورزشی در بین مجتمع‌های مســـکونی جزیره کیش از ویژگی‌های شــاخص این پروژه است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *