رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:  وزارت دفاع پیشگام ساخت مسکن به روش صنعتی سازی است

تقدیر رئیس سازمان تامین اجتماعى نیروهاى مسلح از گروه سرمایه گذاری غدیر
اسفند 7, 1401
عرضه سهام «وکغدیر»؛ عیدی غدیر به سهامداران و بازنشستگان نیروهای مسلح
اسفند 7, 1401

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: حدود ۱۹۹هزار واحد مسکونی برای کارکنان نیروهای مسلح در مراحل مختلف ساخت است و امروز نیز مراسم کلنگ‌زنی ۳۱هزار واحد مسکونی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان به نقل از حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در مراسم افتتاح و تحویل‌دهی واحدهای مسکونی ساخته شده نیروهای مسلح اظهار داشت: امروز بحمدالله بیش از 10 هزار واحد مسکونی ساخته شده تحویل همکاران و همرزمان عزیزمان در نیروهای مسلح می‌شود که این بخشی از نهضت ساخت مسکن در نیروهای مسلح است که با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.

پیگیری طرح احداث مسکن برای پرسنل فراجا

وی افزود: امیدواریم مسئله مسکن که یکی از موضوعات اصلی زندگی هر خانواده از جمله همرزمان ما در نیروهای مسلح است با روند مطلوبی که آغاز شده است به خوبی پیش رود و به ثمر بنشیند تا در سایه آرامش مأموریت‌ها و مسئولیت‌ها به نحو مطلوبی انجام شود.

سرلشکر باقری بیان کرد: طبق تفاهم‌نامه‌ای که میان نیروهای مسلح و دولت امضا شده است، تعداد 500 هزار واحد مسکونی از مجموعه طرح ملی مسکن جهت ارائه مسکن شخصی کارکنان نیروهای مسلح تدبیر شده که برای رسیدن به این عدد بزرگ در طول مدتی که تعهد شده طبیعتاً باید روند کار با صنعتی‌سازی ساختمان پیش می‌رفت و بحمدلله وزارت دفاع در این رابطه پیشگام شد و ساخت یک پروژه مسکن صنعتی را آغاز کرده و به سرعت خاتمه داد و بعد دو شرکت داخلی وارد کار شدند و 3 مجموعه مسکونی نیز به طور همزمان با سرعت بالایی ساخته شدند.

بهره برداری از مجموعه 8 طبقه‌ای در 130 روز

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: پروژه‌ای که امروز در شهر تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفته، مجموعه 8 طبقه‌ای است که در مدت 130 روز به مرحله بهره‌برداری رسیده و از جهات مختلف به ویژه هزینه و استحکام در برابر زلزله قابل توجه است و این پروژه نمونه‌ای شد برای اینکه بتوانیم این پروژه را با سرعت بالا در سراسر کشور توسعه دهیم.

وی گفت: نیروهای مسلح در حوزه صنعتی‌سازی ساخت و ساز ساختمان پیشگام خواهند بود و تلاش می‌کنیم تا در مدت قابل قبولی واحدهای متعهد شده را بسازیم.

وی با بیان اینکه امروز 13 هزار واحد تحویل کارکنان نیروهای مسلح می‌شود، گفت: این گام نخست ما در این عرصه محسوب می‌شود و همچنین مسکن سازمانی نیز برای همرزمان ما در نقاط مرزی در حال ساخت است.

۵۰۰ هزار واحد مسکونی را ۴ ساله تحویل نیروهای مسلح می‌دهیم

 امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز صبح امروز در جریان افتتاح و تحویل دهی 13 هزار واحد مسکونی به کارکنان نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بحث صنعتی‌سازی مسکن را طی یک فرایند پنج ساله پیگیری کرده و بحمدالله ما امروز صاحب این فناوری هستیم و توانستیم یک آپارتمان 12 طبقه را در طول شش ماه بسازیم.

امیر آشتیانی گفت: تلاش می‌کنیم تا با بهره‌گیری از صنعتی سازی ساختمان، ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را طی ۴ سال تحویل نیروهای مسلح دهیم.

وی افزود: این ساخت و سازهای صنعتی به گونه‌ای است که طی این فرآیند هم سرعت کار افزایش یافته و هم استحکامی که یک ساختمان باید در برابر  زلزله داشته باشد را دارا است.

آشتیانی تصریح کرد: وزارت دفاع این مسیر را آغاز کرده و تاکنون قراردادهای متعددی را در این راستا با بخش‌های مختلف نیروهای مسلح به امضا رسانده‌ است. متولی قرارگاه مسکن در نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است و ما کار صنعتی سازی ساختمان را به صورت سازماندهی شده در این عرصه انجام داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت دفاع همچنین در راستای تداوم این روند مطلوب مذاکراتی را با وزارت‌ راه و شهرسازی داشته است تا در پرتو آن بتواند صنعتی‌سازی حوزه مسکن را به عنوان یک ابرپروژه به دیگر استان‌ها انتقال دهد که ان‌شاءالله بتوانیم این تسهیلات را وارد استان‌ها کنیم و آن 500 هزار واحد مسکونی را در مدت زمان 4 ساله به پایان برسانیم.

وزیر دفاع ادامه داد: خوشبختانه این صنعت امروز در کشور بومی سازی شده و سایر بخش‌ها می‌توانند از این صنعت بومی استفاده کنند. ما آمادگی انتقال دانش و تجهیزات صنعتی سازی ساختمان را به سایر بخش‌های کشور داریم و امیدواریم این کار در وسعت قابل توجهی در سرتاسر کشور به نحو مطلوبی انجام گیرد.

انتهای مطلب

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار