در گفت وگو با دکتر مازیار حسینی؛ راهکارهای رفع موانع ساخت مسکن بررسی شد

از سوی معاون امور شرکت‌ها صورت گرفت؛ تشریح عملکرد شرکت سرمایه گذاری غدیر در سال 1400
شهریور 15, 1400
فراخـوان مـزایده عمـومی فروش مالکیت و سرقفلی رستوران مجتمع تجاری تفریحی سعدی شیراز منتشر شد
شهریور 15, 1400

بخش میز اقتصادی اخبار نیمروزی شبکه یک با موضوع «موانع ساخت مسکن» میزبان دکتر مازیار حسینی کارشناس مسکن بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان، دکتر مازیار حسینی  با تاکید بر نسبت غیر منطقی زمان ساخت مسکن نسبت به زمان صدور مجوزها اظهار داشت: متاسفانه جهت اخذ پروانه ساختمانی ما با یک دستگاه یا یک وزارتخانه طرف نیستیم که می توان با ایجاد درگاه واحد الکترونیک برای صدور پروانه ساختمانی این دوره زمانی را تا میزان قابل توجهی کوتاه کرد.

حسینی خواستار تدوین نظام ملی ساخت و ساز در کشور شد و اضافه کرد: این نظام دارای دو بازوی نرم افزاری و سخت افزاری است که بازوی نرم افزاری همان درگاه واحد الکترونیک برای صدور پروانه ساختمانی است.

وی در پاسخ به این سوال که تعارض منافع بین دستگاه های مختلف مانع شکل گیری این سامانه نمی شود، گفت: ضروری است مدیریت یکپارچه در این خصوص وجود داشته باشد و از طرفی منافع مردم و گروه های حداکثری بایستی بر منافع صنفی و بخشی اولویت داشته باشد.

حسینی افزود: در خصوص این موضوع باید تصمیم قاطع و جدی در شورای عالی مسکن دولت گرفته شود تا این مهم یک بار برای همیشه عملیاتی شود.

وی در ادامه به بازوی سخت افزاری نظام ملی ساخت و ساز هم پرداخت و گفت: بازوی سخت افزاری همان سازنده ذی صلاح است که از ابتدا تا انتهای کار مسئول تحویل محصولی باکیفیت مناسب و استاندارد و ایمن به خریداران است.

این کارشناس مسکن خاطرنشان کرد: بستر قانونی این طرح در قانون ساماندهی زمین و مسکن مصوبه هیات دولت وجود داشته  و با مصوبه هیات وزیران قابلیت عملیاتی شدن را دارد.

مشاهده گفتگوی دکتر مازیار حسینی در بخش میز اقتصادی اخبار نیمروزی شبکه یک با موضوع «موانع ساخت مسکن»

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار