تحرک بخشیدن به جریان رونق تولید مسکن در وزارت راه و شهرسازی

فراخوان نوبت دوم مزایده عمومی واحدهای تجاری مجتمع تجاری تفریحی سعدی شیراز
خرداد 28, 1398
مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت
خرداد 28, 1398

وزیر راه و شهرسازی از آغاز نهضت خانه‌سازی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی خبر داد و مسئولیت دولت را تأمین مسکن جامعه هدف و رفع دو قطبی شدن امکانات جامعه بر شمرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان، محمد اسلامی در نشست تخصصی پروژه‌های مشارکتی سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: تحرک بخشیدن به جریان رونق تولید مسکن اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی است. با نگاه به روند آمار ازدواج‌های ثبت شده در کشور می‌توان نتیجه گرفت که در هر سال به حدود ۴۰۰ هزار مسکن جدید نیاز داریم و همگی موظفیم با بسیج امکانات در قالب طرح اقدام ملی کمبودهای بخش مسکن کشور را جبران کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طراحی نظام ارزیابی جدید در این وزارتخانه برای نظارت بر کار ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها افزود: این نظام نتیجه محور خواهد بود و تحرک بخشیدن به جریان تولید مسکن را در پی خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مردم از ما انتظار دارند که با دست درازی به بیت‌المال مقابله کنیم و اگر جایی زمینی واگذار شده که کاری در آن صورت نگرفته آن را به بیت‌المال برگردانیم. نمی‌توانیم با واگرایی، بی توجهی به تأکیدات مقام معظم رهبری و عدم توجه به نیازهای جامعه در مسئولیت خود تعلل کنیم.

اسلامی بر لزوم تعامل سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت بازآفرینی شهری و سایر زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی در نهضت خانه سازی این وزارتخانه تاکید و تصریح کرد: در بازآفرینی شهری باید زنده سازی محلات فرسوده در نظر گرفته شود و اقدامات زیرساختی برای خرید زمین و بهسازی محلات با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال جاری باید به اتمام برسد. برخی از این پروژه‌ها مشکلات حقوقی دارند که با رایزنی با قوه قضائیه مقرر شده این دعاوی در شعبه مخصوصی رسیدگی شوند تا هر چه سریع‌تر بتوانیم آنها را نیز تعیین تکلیف کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار