معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: اجرایی شدن مکانیزم های کنترل قیمت مسکن در روزهای آینده

مقایسه 5 ساله بازارهای مسکن، طلا، ارز و بورس
اردیبهشت 17, 1398
رشد ۴۷.۸ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی مسکونی در تهران+جدول
اردیبهشت 17, 1398

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مکانیزم هایی را برای کنترل قیمت اندیشیدیم که در روزهای آینده اجرایی خواهیم کرد سعی می کنیم مکانیزهای ایجابی و سلبی را در کنار هم ببینیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان، مازیار حسینی با بیان این که امروز شکل جنگ عوض شده روزی جنگ فیزیکی بوده است و امروز به صورت جنگ اقتصادی خودش را نشان می دهد، گفت: طبیعت بازار مسکن این است که باید نظام تولید را رونق بدهیم در این صورت سرمایه گذاری وسیع در حوزه مسکن رخ می دهد.

وی افزود: در حوزه مسکن با افزایش طبیعی مسکن مواجه هستیم که هرچند سال یک بار اتفاق می افتد که خیلی افزایش قطعی دارد و بعد یک جهش پیدا می کند و بعد از آن چند سال بازار مسکن آرامش پیدا می کند.

حسینی اظهار داشت: در سال گذشته این جهش قیمت رخ داد بخشی از آن طبیعی بود به خاطر رکودی که در سال های گذشته وجود داشت و اکنون با یک پدیده ای جدیدی مواجه شدیم که بخشی از آن جنگ دشمن علیه ما هست که نشان می دهد در همه حوزه ها که برای مردم دغدغه وجود دارد دشمن مشغول فعالیت می شود.

وی خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر برخی سایت های اینترنتی و برخی مشاوران املاک یک بازی را شروع کردند که این بازی هیچ واقعیت اقتصادی حقیقی ندارد بلکه برعکس هم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در هفته های گذشته شش هزار واحد در پردیس افتتاح شده، پنج هزار واحد در پرند افتتاح شده و همین طور در سراسر کشور افتتاح هایی شروع شده است به هرحال موضوع مسکن مهر که 460 هزار واحد باقی مانده داشت از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است و با تمهیدات اندیشیده شده به تعهداتمان جامه عمل پوشانده می شود خیلی از مردمی که دفترچه قسط گرفته بودند ولی مسکن تحویل نگرفته بودند مسکن آنها تحویل داده شده است.

حسینی در رابطه با بازار اجاره بها نیز گفت: متاسفانه این موضوع یک معضل شده است که نهادهای مسوول با این موضوع برخورد خواهند کرد ما هیچ اتفاقی که بخواهد جهش قیمت وجود داشته باشد، نداریم.

وی افزود: ما مکانیزم هایی را برای کنترل قیمت اندیشیدیم که در روزهای آینده اجرایی خواهیم کرد سعی می کنیم مکانیزهای ایجابی و سلبی را در کنار هم ببینیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: حدود 100 هزار واحد مسکونی آماده قرارداد شده است. این قراردادها، قراردادهای مشارکتی هستند که دولت در ساخت و ساز دخالتی ندارد فقط آورده ما زمین و صدور مجوزهای قانونی است.

وی تاکید کرد: تولیدات جدیدی که داریم درصدی از آن را به عنوان مسکن استیجاری در اختیار مردمی که نیاز دارند، می گذاریم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار