قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد: اختصاص 1500میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی مسکن مهر

2 اقدام فوری برای ساماندهی بازار مسکن
اردیبهشت 15, 1398
مقایسه 5 ساله بازارهای مسکن، طلا، ارز و بورس
اردیبهشت 15, 1398

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از اختصاص 1500 میلیارد تومان برای ایجاد خدمات زیربنایی و انشعابات مسکن مهر و تکمیل 200 هزار واحد مسکونی تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان از وزارت راه وشهرسازی، «احمد اصغری مهرآبادی» گفت: براساس مصوبه مجلس، این مبلغ برای کمک به ایجاد خدمات زیربنایی، انشعابات و خطوط انتقال، محوطه سازی، ایجاد مسجد و کلانتری و راه های دسترسی در مسکن مهر از طریق فروش اراضی در اختیار سازمان ملی و مسکن اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال واحدهای مسکن مهر باقی مانده تکمیل و به متقاضیان واگذار می شود، افزود: از مجموع 2 میلیون و 200 هزار مسکن مهر شهری، یک میلیون و 800 هزار واحد آن تحویل متقاضیان شده، 200 هزار واحد آماده تحویل و 200 هزار واحد نیز تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

قائم مقام وزیر در مسکن مهر پیش تر گفته بود؛ برای تامین اعتبارات مورد نیاز مسکن مهر به توافقات خوبی دست یافته‌ایم و اگر موارد لحاظ شده در بودجه سال ۱۳۹۸ تصویب شود، مشکلات ما حل خواهد شد.

مهر آبادی با بیان اینکه مسکن مهر در حجم بسیار بالایی ساخته شد و در بیش از یک هزار و 100 شهر گسترش یافت، یادآور شد: تا پیش از سال ۱۳۸۶ که زمان آغاز مسکن مهر بود، برای یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی، زمین دولتی واگذار کرده بودیم که افراد به شکل انفرادی یا تعاونی اقدام به ساخت مسکن کرده بودند اما از سال ۱۳۸۶ به بعد به یک مرتبه دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تعریف شد و در ادامه به دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رسید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار