تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تغییرات قیمت مسکن در تهران

قیمت مسکن با «دستور» قابل کنترل نیست
مرداد 6, 1397
پیشنهادات حوزه «مسکن» وزارت راه و شهرسازی در انتظار تصویب
مرداد 6, 1397

بانک مرکزی اعلام کرد: در تیر ماه سال ۱۳۹۷، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۳.۵هزار واحد رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به‌ترتیب ۹.۲ و ۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان، تازه‌ترین گزارش رسمی بانک مرکزی از تغییرات قیمت مسکن در شهر تهران طی چهار ماه نخست امسال نشان می‌دهد که در تیرماه، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۶۹٫۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۷٫۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
این گزارش می‌افزاید: در چهارماهه نخست سال ۱۳۹۷، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۵۲٫۶هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۱٫۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.
در تیر ماه سال ۱۳۹۷، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۳٫۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به‌ترتیب ۹٫۲ و ۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.
نتایج بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل قیمت مسکن در تهران ۵۴٫۲ درصد گران شده است.
در تیرماه امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع واحد مسکونی در تهران به ۶۹٫۷ میلیون ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴٫۲ درصد افزایش یافته است.
بانک مرکزی اعلام کرده که در تیرماه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل به‌ترتیب ۱۳٫۶ درصد و ۱۱٫۱ درصد گران شده است.
گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۷ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار