ممنوعیت ۲۰ روزه ساخت و ساز در حریم تهران

پیش بینی رئیس اتحادیه مشاوران املاک از قیمت مسکن و اجاره در سال ۹۷
اسفند 19, 1396
در آخرین ماه سال ۹۶ رقم خورد؛ بازار مسکن تحت تاثیر التهابات بازار ارز
اسفند 19, 1396

سرپرست معاونت نظارت اداره کل حریم شهرداری تهران از ممنوعیت ساخت و ساز در حریم و توجه به «حریم گردی» در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان، حمید اسد بیگی اقدامات نوروزی در حریم با بیان اینکه سوءاستفاده‌ برخی افراد از تعطیلات نوروز برای ساخت و ساز و … در زمین‌هایشان، گفت: در دو سال اخیر طرح ویژه‌ای از سوی معاونت شهرسازی اجرایی می‌شود که در پی آن ساخت و ساز از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین در کل عرصه حریم ممنوع می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال نیز ساخت و ساز در حریم از ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ۹۷ ممنوع است، گفت: ماموران شرکت حریم بان در صورت مواجهه با ساخت و سازهای غیرقانونی و انتقال مصالح ساختمانی، نسبت به برخورد و تخریب سازه اقدام خواهند کرد.

اسد بیگی با بیان اینکه در راستای ساماندهی حریم با ۹ فرماندار و ۱۸ بخشداری که در حریم عرصه سرزمینی و مدیریتی مشترک داریم رایزنی‌ هایی انجام گرفته است، گفت: ۳۰ سازمان در حریم تهران ذینفع هستند که در راستای بهبود وضعیت حریم با آنها تعامل داشته و جلسات مختلفی برگزار کرده‌ایم که با استقبال ارگان‌ها مواجه شدیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری همه سازمان‌ها شاهد کاهش چشمگیر تخلفات بودیم، گفت: سعی شده است با ایجاد وحدت و یکپارچگی، نظم و انضباط را در حریم برقرار کنیم. چرا که در گذشته تخلفات در نوروز در عرصه حریم افزایش می‌یافت اما با کشیک بندی مناطق و نواحی و همچنین آماده باش کمیته صیانت در سطح ستاد، منطقه و ناحیه نسبت به حفاظت از حریم و ممنوعیت ساخت و ساز اقدام شده است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار سامانه ارتباطی ۱۳۷ و ۱۸۸۸ آماده دریافت پیام‌های مردمی در خصوص گزارش ساخت و ساز غیرقانونی در عرصه حریم است، گفت: همچنین سامانه ارتباطی ۱۳۱ جهاد کشاورزی آماده است که پیام‌های مردمی را دریافت کند که پس از دریافت گزارش ماموران حریم بان بلافاصله به این موضوع رسیدگی می‌کنند.

سرپرست معاونت نظارت اداره کل حریم شهرداری تهران با بیان اینکه ماموران شرکت حریم بان در ۱۰ ماهه نخست امسال ۱۳۵ مورد فنس کشی را جمع‌آوری کردند، گفت: ماموران حریم بان در مواجهه با تخلفات یا اقدام به تخریب کرده و یا تشکیل پرونده داده و برای کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال می‌کنند و یا پرونده در اختیار دستگاه قضا قرار داده می‌شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال ۹۶ پرونده‌ای نداریم که در سیستم تعیین تکلیف نشده باشد، گفت: خوشبختانه تخلفات در حریم به شدت کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار