به دنبال جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی هستیم

رونق صنعت ساختمان و بازار مسکن در راه است
تیر 26, 1396

 در تلاش هستیم تا افزایش سرمایه 3000میلیارد ریالی را اجرایی کنیم و با این اقدام، سرمایه شرکت از  به 6000 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

کامرانی گفت: موافقت اولیه در این زمینه اخذ شده و در حال طی مراحل قانونی است، براساس پیش بینی ها این اقدام تا 2 ماه آینده به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل توسعه بین المللی ساختمان درباره تامین مالی شرکت گفت: منابع مالی شرکت از محل افزایش سرمایه، پیش فروش واحدها و نیز تسهیلات بانکی تامین می‌شود.

وی درباه شرکت سرمایه گذاری غدیر که به عنوان سهامدار اصلی این مجموعه به حساب می آید، گفت: یکی از عواملی که غدیر در گذشته تمایلی برای همکاری با توسعه بین المللی ساختمان نداشت راکد بودن پروژه ها بود اما اکنون با راه اندازی پروژه های شیراز، شمال و کیش در واقع تحرکی در مجموعه ایجاد شده که به همین دلیل اقدام به افزایش سرمایه کردیم تا از این طریق فعالیت ها را توسعه دهیم. با توجه به سیاست های جدیدی که اتخاذ می کنیم به طور قطع سهامداران، دیگر تمایلی به فروش سهام خود نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه تا سال آینده روند معاملات مسکن رو به بهبود خواهد رفت، گفت: برخی از ملک ها با متراژ متوسط جهت خرید در اولویت هستند و تاکنون میزان قابل قبولی از این ملک ها به فروش رسیده است.

کامرانی درباه تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار مسکن گفت: به طور قطع کاهش نرخ سود بانکی به دلیل سرازیر شدن سرمایه ها به سمت تولید، بر این بازار بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

مدیرعامل توسعه بین‌المللی ساختمان با اشاره به تاثیر بازار مسکن بر جذب سرمایه گذاران خارجی گفت: طی چند ماه گذشته سرمایه گذاران خارجی در بازار مسکن ایران حضور پیدا کردند که دلیل آن هم ثبات این بازار در ایران است، بنابراین سرمایه گذاران علاقه زیادی جهت سرمایه گذاری در این حوزه دارند.

وی با اشاره به سیاست های دولت در راستای  ارائه  تضامین مناسب جهت آسوده خاطر شدن سرمایه گذاران خارجی گفت: سرمایه گذاران می بایست اطمینان خاطری جهت سرمایه گذاری خود در ایران داشته باشند بنابراین سیاست های اقتصادی و همچنین اقدامات بانک مرکزی در افزایش حضور سرمایه گذاران خارجی بسیار موثر است.

کامرانی درباره پروژه ساختمانی تیساکیش که در منطقه کیش در حال ساخت است، گفت: این مجموعه پروژه های زیادی را در دست ساخت دارد که یکی از آنها تیساکیش است و میزان سرمایه گذاری آن بین 500 تا 600 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

مدیرعامل توسعه بین المللی ساختمان در ادامه بیان کرد: لازم به ذکر است که بخش مسکونی این پروژه در حال انجام است و امیدوارهستیم تا بتوانیم هر چه زودتر این پروژه به بهره برداری برسد.

وی دلیل انتخاب منطقه آزاد کیش را جهت انجام پروژه های تیساکیش اینگونه بیان کرد: با توجه به اینکه کیش به عنوان یکی از مناطق توریستی در کشور به حساب می آید همواه یکی از اولویت های شرکت، سرمایه گذاری در این منطقه  بوده است.

کامرانی با بیان این که شرکت توسعه ساختمانی، سازنده بزرگترین برج معروف تهران است، گفت: اکنون در حال فعالیت و تکمیل پروژه تجاری سعدی در شیراز هستیم و پروژه بزرگ دیگری را در شمال کشور در منطقه ایزدشهر به نام نارنجستان و همچنین پروژه های دیگری را در شهر تبریز در دست ساخت داریم که این پروژه ها حجم بالایی از سرمایه شرکت را درگیر کرده است.

مدیرعامل توسعه بین المللی ساختمان به تاثیر این پروژه (تیساکیش) در منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: با توجه به گستردگی پروژه و نیز به دلیل شامل شدن تمام صنوف، این پروژه در رونق اقتصادی کیش بسیار موثر هستند.

وی به اقدامات دولت در راستای بهبود روند معاملات مسکن اشاره کرد و گفت: سیاست‌هایی که دولت اتخاذ کرده اکنون اجرایی نشده، در این خصوص می‌توان گفت شرکت‌های ساختمانی تسهیلات زیادی را از طریق بانک ها دریافت کردند اما تاکنون قادر به بازپرداخت آن نبودند که این امر بسیار در کاهش حجم سرمایه گذاری ها در این بخش موثر بوده است.

کامرانی در پایان گفت: با توجه به اینکه نرخ های تسهیلات در گذشته بالا بوده و شرکت های ساختمانی را به شدت تحت فشار قرار داده است اما بانک ها با اقدامی نظیر تمدید تسهیلات با نرخ جدید جهت بازپرداخت وام ها مخالفت کردند که در صورت انجام چنین اقدامی کمک موثری در رونق بازار مسکن و اشتغال زایی خواهد شد.

محمد قائمی امیری، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت تیساکیش نیز با حضور در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه و فرصت های سرمایه گذاری درباره دلیل انتخاب منطقه آزاد کیش جهت ساخت پروژه ها گفت: با توجه به اینکه کیش به عنوان یکی از مناطق گردشگری محسوب می شود و در حال حاضر سرمایه گذاری در  پروژه هایی که در مناطق گردشگری و تجاری انجام می شود، در بازار کنونی به نوعی منطقی تر از سایر نقاط کشور است.

وی خاطرنشان کرد: برخی معافیت های مالیاتی و گمرکی در منطقه آزاد کیش باعث جذابیت ساخت و ساز در این منطقه شده است.

قائمی امیری دلیل حضور شرکت مذکور در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را اینگونه بیان کرد: با توجه به سرمایه گذاری کلانی که اکنون در منطقه کیش انجام شده در تلاش جهت جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی هستیم.

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار